Ženšen pravý

Ženšen pravý (Panex ginseng, tzv. kořen života) je léčivá bylinka, dorůstající  výšky vva 50 cm. Ženšen pravý bývá často zaměňován se sibiřským ženšem (Eleuterokok ostnitý), oba druhy patří mezi superpotraviny, adaptogeny i antioxidanty. Sílu ženšenu ocení zejména mužká populace, protože podporuje dlouhověkost, koncentraci a zejména se jedná o přírodní stimulant podporující libido a je skvělým životabudičem. Pro léčivé účely se používá ženšenový kořen (nejkvalitnější a nejúčinnější je 6-ti letý kořen ženšenu pravého) v podobě prášku, který si můžeme přidat směle do nápojů i jídel, jen pozor na kontraindikace.

Ženšen, jiné druhy:

  • eleuterokok - sibiřský ženšen (mletý kořen, tinktura)
  • ženšen pětilisty (Jiaogulan)
  • peruánský ženšen (řeřicha peruánská)
  • indický ženšen (ašvaganda)
  • český ženšen - křen
26.01.2018
Sibiřský ženšen kořen 100g
Eleuterokok má pozitivní vliv na psychický stav a duševní výkonnost. Podporuje odolnost organismu. Používá se jako prostředek při velké námaze, duševním a fyzickém vypětí. Eleuterokok se užívá k relaxaci a podpoření dobré nálady
05.11.2013
Ženšen pravý prášek BIO 75g
Ženšen se využívá už více jak 5000 let. Používá se v činské medicíně, kde mu říkají zázračná bylina, jelikož ženšem pomáhá zvyšovat výkonnost a přispívá k dlouhověkosti. Je skvělý pro zlepšení činnosti mozku, koncentraci a utlumení únavy.
12.11.2018
Ženšen pravý 6letý AF tinktura BIO 50 ml
Tinktura je přírodní antidepresivum, antioxidant a afrodisiakum. Pokud tuto tinkturu kombinujeme s ginkgo bilobou, mají spolu velmi pozitivní účinek na výkon mozku a krevní oběh.