Zatočme se stresem! Proč má na nás tak negativní účinek?

Zatočme se stresem! Proč má na nás tak negativní účinek?

V dnešní době je stres velkým a častým společníkem nás všech, v určitých okamžicích. V oboru superpotravin Vám mohu doporučit pár vychytávek, jak se tohoto nezvaného společníka zbavit :) K lékaři dnes chodí až 75 % lidí s onemocněním, které je způsobeno stresem. Jak je to možné?

Při stresu a napětí se nám mění hormonální rovnováha. Toto vychýlení má za následek nárůst zánětlivých procesů a dalších problémů. Pokud jsme ve stresu dlouhou dobu, jsme v "chronickém stádiu", které je pro nás nebezpečné. Chronický stres vyvolává trávící i srdeční onemocnění, diabet a duševní následky. Také je jeho následkem obezita, vznik rakoviny i nadváhy, bolest hlavy, neplodnost aj.

Kvůli rozšířenosti stresu všude kolem nás je důležité, abychom si našli svou taktiku na to, jak se zbavit stresu. Podle lékařských studií je v první řadě důležité, abychom do svého denního režimu zařadili něco, co máme rádi - procházky venku, cvičení, koníčky..

Podle doktorů se doporučuje při nadměrném stresu:

  • Cvičení a jóga
  • Akupunktura
  • Užívat si volný čas
  • Strava bohatá na živiny - tady Vám pomůžu já

Jak na stres s mojí pomocí

Naše tělíčko je připravené na to, bojovat se stresem, ale je dobré mu i trošku pomoct :) Když bude vyrovnané naše tělo, bude vyrovnaná i naše duše. Tak pojďme zbaštit něco pro nás prospěšného a pro stres zahánějícího :