Šalvěj list 100g

Šalvěj list 100g
Šalvěj list 100g
Šalvěj list 100g
Vaše cena s DPH s DPH70,0 Kč
Vaše cena bez DPH bez DPH60,9 Kč
Skladem 4 ks 4 ks
Kódawa2747
VýrobceSalvia Paradise s.r.o.
Popis

Šalvěj lékařská byla používána od pradávna jako pomocník všeho druhu. Legenda již z 10 stol. praví, že arabští lékaři věřili, že šalvějdokáže prodloužit život až do stadia nesmrtelnosti. Zatímco jiní lékaři mnohem později deklamovali přísloví "proč by měl člověk zemřít, který na své zahradě pěstuje šalvěj". Za všemi těmito příslovími pravděpodobně stojí fakt, že antioxidační vlastnosti šalvěje se projevují i po smrti tkáně. Tedy byla používána ke konzervování masa, které se pak nekazilo. Antioxidačně-konzervační účinek je srovnatelný s průmyslovými konzervanty. Šalvěj lékařská vykazuje antiseptickou aktivitu.

Šalvěj list  a jeho účinky:

Šalvěj lze využít i při konzervaci jídla – při cestě do přírody přidat trochu šalvěje do bagety, ryby, masa, apod. Máte jistotu, že neproděláte otravu žluklými tuky.

Šalvěj lékařská je vhodná pro ženské zdraví. Má vliv na premenopausální konfort, normalizuje menstruaci a udržuje zdraví ženy. Šalvěj se doporučuje při nadměrném pocení a pro udržení normálního respiračního zdraví. Šalvěj lékařská kontroluje výši hormonů, má vliv na jejich vyváženost, tím je prospěšná při boji s řídnutím vlasů. Šalvěj je prospěšnou pro normální trávicí zdraví. Je známo, že je schopna podporovat přirozenou obranyschopnost – imunitní systém.

Více o účincích šalvěje lékařské zde.

Použití listu šalvěje:

  • Vnitřní: Jednu až dvě čajové lžičky sušené šalvěje lékařské přelijeme 250 ml horké vody. Necháme 5 min louhovat, poté scedíme a užíváme 3 šálky denně. Na kloktadlo užijeme dvojnásoběk sušiny, množství vody zůstane stejné. Kloktáme 3 denně po jídle.
  • Vnější: Jak připravit nálev na koupel z šalvěje lékařské? 200 g sušené šalvěje krátce povaříme v 1 l vody a necháme 20 minut louhovat. Doporučuje se přidávat do vanové koupele při nervových onemocněních.

Hmotnost: 100 g

 

VýrobceSalvia Paradise s.r.o.
SuperPotraviny, potravinyByliny, Čaje
Hmotnost0.5 kg