Šalvěj

Šalvěj lékařská (Salvia officinalis) obsahuje v listech dezinfekční silice, které prospívají při zánětech zubů, zubů a sliznic krku. Neméně významný je i její účinek dezinfekční (dezinfikuje ústa, krk a dýchací cesty), antibakteriální a protivirový. V období přechodu (na prahu padesátky) u žen je šalvěj často používána při návalech horka nebo podrážděnosti. Od starověku až do dnešní doby se šalvěj lékařská používá i na očistu prostor formou vykuřování.

19.12.2017
AWA herbs Šalvěj lékařská nať 50g
Šalvěj je velmi používaná bylinka, která dle pradávného přísloví prodlužuje život. Šalvěj je skvělá na zažívací potíže, zevní poranění a dokonce i pro konzervaci jídla. Bylo zjištěno, že je dobré šalvěj používat při diabetu.
26.01.2018
Šalvěj list 100g
Tedy byla používána ke konzervování masa, které se pak nekazilo. Antioxidačně-konzervační účinek je srovnatelný s průmyslovými konzervanty. Šalvěj lékařská vykazuje antiseptickou aktivitu.
08.02.2018
AWA herbs Šalvěj lékařská nať 100g
Šalvěj je skvělá na zažívací potíže. Pokud máte křeče nebo bolesti břicha, určitě si udělejte odvar. Šalvěj bolesti zmírní a žaludek uklidní. Vhodná je taky pro konzervaci jídla - když si chystáte svačinu, tak do ní dejte trošku bylinky a daleko déle Vám vydrží čerstvá.
20.03.2019
Směs Esenciálních olejů Uklidňující 10ml
Směs esenciálních olejů Uklidňující je směsí Římského Heřmánku, Šalvěje a Vetiveru. Nabízí skutečné ztišení po příliš aktivním a stresujícím dnu.Tato směs oleje pomáhá vyrovnávat napětí a povznášet ducha. Podporuje relaxaci a hluboký smysl pro pokoj.
05.08.2020
Šalvěj červenokořenná - Dan Shen kořen 100g
Šalvěj červenokořenná (Salvia miltiorrhiza, Dan Shen) je jednou z tradičních čínských léčivých rostlin