Nápoje na podporu detoxikace a spalování

Nápoje na podporu detoxikace a spalování

V poslední době se detox stal velmi populárním tématem a proto jsem se rozhodla, vám napsat pár tipů na detoxikační a také spalovací drinky.

Nápoje na podporu detoxikace a spalování

Okurkovo-citrónová voda

Příprava je velmi jednoduchá – vezmeme si ½ okurky, citron a pár čerstvých listů máty. Vše dáme do sklenice a promícháme. Nejlepší je, pokud necháme směs 12 hodin luhovat, než ji budeme podávat. Tato směs je vynikající pro vyčištění kůže, posílení imunitního systému a také pro propláchnutí ledvinových kamenů.

Mango-ananasová voda

Nakrájíme si ananas i mango a přidáme do nádoby s vodou. Můžeme ozdobit mátou a necháme luhovat 12-24 hodin. Tato kombinace je velkým pomocníkem pro omezení zánětu, který zvyšuje depresi či stres. Podporuje i lepší trávící procesy.

Zázvorovo-mátová voda

Připravíme si 2 kolečka citronu, 2 kolečka limetky a 15 listů máty, ½ lžičky nakrájeného zázvoru a nakonec 1 plátek okurky. Vše dáme do vody a necháme uležet 1-2 hodiny. Tato voda je vynikající na trávení a zrychlení metabolismu.

Med a horká voda

Už jste slyšeli o tomto pomocníkovi? Jedná se o jeden z nejjednodušších nápojů na hubnutí. Jednoduše zahřejeme sklenici vody a vypneme před bodem varu. Do vody přidáme 1 – 2 lžičky medu. Nápoj pijeme ráno, nejlépe na lačno. Tento „kouzelný“ nápoj rozproudí náš metabolismus na vysokou rychlost, pomáhá urychlovat spalování kalorií a zvyšuje účinnost našeho cvičení.

Pokud chcete co nejlépe spalovat tuky, tak je potřeba mít po ruce i bílkovinové koktejly, zeleninové šťávy nebo ledovou vodu. K těmto drinkům zmíním: 

Ledová voda

Jedním z nejlepších nápojů a hubnutí je ledová voda, protože tělo potřebuje kompenzovat náhlou změnu teploty těla. Jediná sklenice ledové vody může ve skutečnosti způsobit, že tělo spálí více než 15 kalorií. Studená voda je taky velkým pomocníkem pro zajištění pocitu sytosti a snížení potřeby přejídat se. Proto se doporučuje s každým jídlem spojit i sklenici ledové vody.

Proteinové šejky

Mnoho lidí se obrací na proteiny, když chtějí podpořit růst svalů a také nastartovat rychlejší proces hubnutí. To po tělu vyžaduje, více energie udržet ve svalových než tukových buňkách.  Tím, že více podpoříme svaly než tuky, bude naše tělo skutečně spalovat více kalorií. Proteiny i doplňky se superfoods pro Vás mám na mém eshopu.

Zeleninové šťávy

V zelenině je vysoká koncentrace vlákniny, minerálů a dalších antioxidantů, zejména listové zeleniny. Skvěle si ji připravíme v mixéru nebo odšťavňovači. Díky nim vyvážíme zdravou výživu a snížíme přívod kalorií. Zeleninová šťáva nás udrží nasycené, zabrání tak přejídání a nadměrným svačinám mezi jídly. Doplnit můžeme například o chia semínka.

Myslím, že každý z nás si v tomto výčtu, najde tu svoji zdravou dobrůtku J Stačí začít krůček po krůčku a udělat svému tělu radost a dát mu to potřebné.