Meduňka nať 100g

-8 %
Meduňka nať 100g
Meduňka nať 100g
Meduňka nať 100g
Běžná cena s DPH62,0 Kč
Ušetříte5,0 Kč 8 %
Vaše cena s DPH s DPH57,0 Kč
Vaše cena bez DPH bez DPH49,6 Kč
Skladem > 5 ks > 5 ks
Kódawa2740
VýrobceSalvia Paradise s.r.o.
Popis

Meduňka lékařská je idově zvaná melisa, včelanka, včelník, matečník, lemonika nebo planá máta. Pochází z východního Středozemí, ale odpradávna se pěstovala i jako medonosná rostlina. Meduňka lékařská je známá česká bylina, kterou lze pěstovat na zahrádce. Používá se jak zevně tak vnitřně.

Meduňka lékařská nať

Meduňka je označována jako antioxidant. Antioxidant je látkou zajišťující skutečnost, že je omezena aktivita kyslíkových radikálů. Další parketou meduňky je udržení a podpora zažívacího zdraví, které je důležitou součástí pro strávení všech důležitých látek získaných z potravy.

Meduňka se doporučuje užívat při udržování respiračního zdraví, kognitivní a duševního zdraví. Mezi kognitivní (poznávací) funkce řadíme koncetraci pozornosti, poznávací procesy, jednání s ostatními lidmi, reakce, zvládání úkolů, schopnost zapamatovat si, učit se a přizpůsobit se.

Meduňka lékařská je vhodná pro navození pozitivní nálady, přispívá k duševnímu zdraví, umocňuje relaxaci a spánek. Meduňka má vliv na zdraví oběhového systému, hormonální rovnováhu.

Více o účincích meduňky zde.

Použití:

  • Vnější použití: Zevně lze meduňky použít (obklady, koupele) na revmatické opuchliny, pohmožděniny a krevní podlitiny, u kojících žen při nebezpečí ztvrdnutí mléka v prsou.
  • Tradiční užití: Dvě čajové lžičky sušené nati přelijeme 250 ml vroucí vody a necháme zhruba 15 min louhovat. Poté scedíme a vypijeme. Takto připravený čaj užíváme 3 × denně.

Hmotnost: 100 g

 

VýrobceSalvia Paradise s.r.o.
SuperPotraviny, potravinyByliny, Čaje
Hmotnost0.1 kg
Související kategorie
Zaměření
Léčivé látky