Máte bolavé klouby? Mám pro Vás pár tipů..

Máte bolavé klouby? Mám pro Vás pár tipů..

 

Asi každý z nás jsme občas zažili ztuhlé klouby nebo jejich bolest při určitém pohybu. Je čas, abychom to přestali ignorovat a začali s tím něco dělat! V situacích jako je náročný tréning nebo rekonvalescence po zranění je bolest „normální“. Co se ale týká bolesti, která může být způsobená například zánětem v těle, s tím už něco dělat určitě můžeme. Mám pro Vás pár tipů na suroviny, které by bylo dobré v takových případech omezit:

 


Cukr

Cukr je velkým lákadlem pro mnohé z nás J Kdo by si nedal kousek čokolády, zmrzku nebo oblíbený dortík J Při velké konzumaci je však cukr velmi návykový a přispívá k cukrovce či obezitě. Dle dostupných studií se náš organismus snaží zpracovat cukry, tím se zvyšuje hladina AGE, čímž nám vzniká zánět a oxidační stres. Proto bychom měli snížit přísun sladkostí, ovocných šťáv a bonbonů, to by nám mohlo jako první krok k odbourání bolesti kloubů opravdu pomoci.

 


Lepek a rafinované sacharidy

Mouky a rafinované sacharidy se v našem těle zpracovávají stejným způsobem jako výše zmiňovaný cukr. A proto se doporučuje, abychom více baštili semínka, fazole a ořechy.

 

Některá zelenina

Pokud máte problémy s klouby, tak i přes všechny naučené návyky je občas vzhledem k okolnostem potřeba je změnit. Při těchto problémech se nedoporučuje baštit papriku, lilky, brambory a ani rajčata. Tuto zeleninu bychom měli zkusit vysadit na 3 týdny, abychom poznali, zda je problém právě v těchto surovinách. Kolikrát by mohla pomoct jen tepelná úprava.

 

Mléčné výrobky

V poslední době čím dál tím více lidí vysazuje ze svého jídelníčku mléčné výrobky, kvůli špatnému trávení mléčných cukrů nebo nesnášenlivosti laktózy. V tomto případu se taky doporučuje experimentovat. Zkuste na pár týdnu vysadit mléčné výrobky a uvidíte, zda Vaše bolest zmizí.

 

Trans tuky a rostlinné oleje

Na povrch se dostávají i informace, že trans tuky, které jsou v rostlinných olejích, způsobují onemocnění srdce a také záněty kloubů. Proto bychom se měli vyvarovat slunečnicovým, sójovým, řepkovým i kukuřičným olejům. Naopak se velmi doporučuje při problémech s klouby zařadit do našeho jídelníčku dýňové semínka, avokádo, ořechy a lněné semínka

 

Takže záleží jen na Vás, kterou variantu vyzkoušíte jako první :)  Já osobně si to neumím představit bez rajčat, takže tuto variantu nechám až na posledy :D Každý z nás v dnešní době hledá jednotný a jasně daný pokyn, jak a co má dělat v dané situaci, která se mu nelíbí, nevyhovuje mu nebo se s ní snaží něco dělat.. Ale každý jsme originál a proto je důležité, abychom k sobě takto taky přistupovali. Proto se tvoří více názorů na věc, více tipů a rad, abychom si každý mohli vyzkoušet a vybrat to, co nám a našemu tělu prostě nejvíc sedí! Tak je do toho :)