Lichořeřišnice

Lichořeřišnice větší nebo také lidově řeřicha (Tropaeolum majus) je léčivá bylinka s typickými výraznými oranžo-červenými květy, která je známá pro své antibiotické účinky (i při léčbě zlatého stafylokoka) které neničí mikrobiom, posiluje imunitní systém, zvyšuje ostrost vidění. Lichořeřišnice  je také vhodná na podporu funkce a při zánětech močových cest, ale také na posílení léčby nemocí dýchacích cest. Lichořeřišnice je snadná na pěstování a navíc je celá jedlá včetně kořínku, připravuje se z ní nejčastěji jarní salát, výluh a tinktura.

 

08.02.2018
AWA herbs Lichořeřišnice větší semeno 100g
Lichořeřišnice má preventivní účinky při infekčních chorobách. Bylinka se z našeho těla vylučuje močí a dýchacími cestami. Během této cesty pomáhá našemu tělu bojovat s bakteriemi, takže je velmi silným pomocníkem při zánětu močových cest a zánětech horních cest dýchacích
12.11.2018
Lichořeřišnice větší AF tinktura 50ml
Při výrobě byla použita unikátní technologie a několikanásobná extrakce. Tinktury bez alkoholu si zachovávají maximum účinných látek, chuť a vůni použité bylinky.
01.03.2018
Salvia Paradise Lichořeřišnice větší plod mletý 75 g
Lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus) je jednoletá bylina s popínavou lodyhou s výraznými červeno - oranžovými květy. Pro léčebné účely se sbírají květy, listy a semena. Semena lichořeřišnice jsou zdrojem kyseliny askorbové, flavonoidů, karotenoidů.
08.02.2018
AWA herbs Lichořeřišnice větší semeno 50g
Lichořeřišnici má spousta z nás doma na zahrádce, ve skalkách nebo v truhlících. Ale málo kdo z nás ví, že má léčivé účinky. Lichořeřišnice pochází z Jižní Ameriky a lidově se jí u nás říká řeřicha.
24.04.2019
Lichořeřišnice větší tinktura 50ml
Lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus) je bylinka původem z oblasti And v Jižní Americe. V Evropě ji však známe už od roku 1684 díky zámořským plavbám a objevům.