Koriandr plod mletý 50g

Koriandr plod mletý 50g
Koriandr plod mletý 50g
Koriandr plod mletý 50g
Vaše cena s DPH s DPH39,0 Kč
Vaše cena bez DPH bez DPH33,9 Kč
Skladem > 5 ks > 5 ks
Kódawa2736
VýrobceSalvia Paradise s.r.o.
Popis

Koriandr setý (Coriandrum sativum, ploštičník) je jednoletá rostlina dorůstající výšky až 1 m. Domovinou mu je západní Asie, dnes planě roste ve Středomoří a od nepaměti je pěstován v Indii, Egyptě i České republice. Lodyha je vzpřímená, bohatě větvená s vroubkovanými listy. Kvete v červnu a červenci, růžovými až bílými květy.

Plodem jsou tobolky obsahující semena s příjemnou vůní. Sběrnou částí jsou plody a listy koriandru, které se uplatňují jak v gastronomii jako koření, tak v lidové medicíně. Jedná se o jedno z nejstarších koření, které bylo zaneseno již ve Starém zákoně.

Koriandr plod mletý:

Koriandr přispívá k normální funkci trávicího systému – mírní plynatost, ovlivňuje chuť k jídlu. Má vliv na močové funkce, nervový systém a kardiovaskulární zdraví. Koriandr normalizuje hladinu cholesterolu, podporuje imunitní systém a působí jako antioxidant. Je doporučován pro udržení přirozeného zdraví pokožky.

Použití: 

  • Koriandr plod je vhodný zejména k přípravě indické kuchyně – kuřecí maso, rýže.
  • Dále s ním můžeme dochutit houby, červenou řepu a lilek.
  • Zajímavé je, že jej lze přidat do sladkých pokrmů, jako jsou sušenky, ovocné dorty.
  • Doporučujeme vyzkoušet v kombinaci s hruškou a jablkem.
  • Často je součástí různých kořenících směsí, nejčastěji kari.
  • Koriandr můžeme kombinovat s chilli (je jeho součástí), pepřem, také s novým kořením, skořicí, hřebíčkem fenyklem, česnekem, zázvorem, s muškátovým květem i muškátovým oříškem.

Kontraindikace: Koriandr nemá žádné kontraindikace a je vhodný i pro děti, těhotné a kojící ženy. Není vhodný pro osoby s poruchami srážlivosti krve (obsahuje kumarin).

Hmotnost: 50 g

 

VýrobceSalvia Paradise s.r.o.
SuperPotraviny, potravinyByliny, Čaje, Koření
Hmotnost0.5 kg
Související kategorie
Zaměření
Léčivé látky