Koriandr list 50g

-8 %
Koriandr list 50g
Běžná cena s DPH91,0 Kč
Ušetříte7,0 Kč 8 %
Vaše cena s DPH s DPH84,0 Kč
Vaše cena bez DPH bez DPH73,0 Kč
Skladem > 5 ks > 5 ks
Kódawa2737
VýrobceSalvia Paradise s.r.o.
Popis

Koriandr setý (Coriandrum sativum) je jednoletá rostlina dorůstající výšky až 1 m. Domovinou mu je západní Asie, dnes planě roste ve Středomoří a od nepaměti je pěstován v Indii, Egyptě i České republice. Lodyha je vzpřímená, bohatě větvená s vroubkovanými listy. Kvete v červnu a červenci, růžovými až bílými květy.

Plodem jsou tobolky obsahující semena s příjemnou vůní. Sběrnou částí jsou plody a listy koriandru, které se uplatňují jak v gastronomii jako koření, tak v lidové medicíně. Jedná se o jedno z nejstarších koření, které bylo zaneseno již ve Starém zákoně.

Koriandr list

Koriandr přispívá k normální funkci trávicího systému – mírní plynatost, ovlivňuje chuť k jídlu. Má vliv na močové funkce, nervový systém a kardiovaskulární zdraví. Koriandr normalizuje hladinu cholesterolu, podporuje imunitní systém a působí jako antioxidant. Je doporučován pro udržení přirozeného zdraví pokožky.

Více o účincích koriandru zde.

Použití: Koriandr list je vhodný zejména k přípravě orientální a mexické kuchyně. Doporučujeme vyzkoušet jako přísadu do indických a mexických jídel, pak zejména na kuřecí maso, rýži či k přípravě čatní. Dále s ním můžeme dochutit zeleninové saláty či houby.

Skladování: sucho, temno, do teploty 25 °C, v uzavřené nádobě

Hmotnost: 50 g

 

VýrobceSalvia Paradise s.r.o.
SuperPotraviny, potravinyByliny, Čaje
Hmotnost0.05 kg
Související kategorie
Zaměření
Léčivé látky