Jalovec

Jalovec obecný je dřevina keřovitá až stromovitá. Jalovec se využívá jako okrasná dřevina, na dřevo do gastronomie i v léčitelství. Jalovec je velmi aromatický, díky obsaženým silicim. Jako koření se může použít jalovčinky na dochucení, ale i nakládání masa, do omáček, na zvěřinu do marinád i nádivek. Ve Finsku se dokonce jalovec používá pro výrobu finského piva. Jalovec byl v mnoha kulturách považován jako lék. Je znám pro svou schopnost dezinfikovat močové cesty a snížit bolestivé křeče a plynatost. Laboratoře také dokázali účinek proti oporu a pro posílení napětí dělohy a děložních stahů. Nedoporučuje se používat, pokud máte problémy s ledvinami ani v těhotenství nebo při kojení. S jalovčinkami se můžete potkat také v aromaterapii a také se požívajíproti kašli a nadýmání.

 

08.02.2018
AWA herbs Jalovec plod 100g
Bylinka má velmi desinfekční účinky. Už ve středověku ji Arabové pěstovali a používali pro obranyschopnost svého těla. Jalovec nesmí užívat lidé, kteří mají problémy s ledvinami.
08.02.2018
AWA herbs Jalovec plod 50g
Jalovec a jeho plody mají velmi desinfekční účinky. Už ve středověku ji Arabové pěstovali a používali pro obranyschopnost svého těla. Jalovec nesmí užívat lidé, kteří mají problémy s ledvinami. Nesmí se překračovat doporučené dávkování. Jalovec je nebezpečný pro těhotné ženy.
20.03.2019
Směs Esenciálních olejů Smyslná 10ml
Směs esenciálních olejů Smyslná je vytvořena pro boj s běžnými stresy, které přicházejí s každodenním životem. Čistá směs oleje Patchouli, Jalovce a Ylang Ylang uklidňují mozek a tělo, zmírňují stres a napětí zatím co si užíváte příjemné vůně.