Heřmánek pravý květ 70g

Heřmánek pravý květ 70g
Heřmánek pravý květ 70g
Heřmánek pravý květ 70g
Vaše cena s DPH s DPH99,0 Kč
Vaše cena bez DPH bez DPH86,1 Kč
Skladem 4 ks 4 ks
Kódawa2734
VýrobceSalvia Paradise s.r.o.
Popis

Heřmánek pravý květ (Matricaria chamomilla) lidově známý také jako rumánek či chamomilka, je jednoletá bylina dorůstající výšky až 50 cm. Vyskytuje se nejčastěji na polích mezi obilím, či rumištích. Bývá také zaměňován za heřmánek římský nebo rmen rolní, od kterých se pozná podle žlutého vyklenutého středu květů charakteristické intenzivní vůně, která je zapříčiněna obsahem silic.

Heřmánek pravý květ

Fytoterapeutickou částí jsou květy, které se sbírají od června do srpna. Heřmánek pravý přispívá k udržení normálního respiračního zdraví – uvolňuje dýchací cesty s rýmou. Podporuje relaxaci, spánek, duševní pohodu a pozitivní náladu. Má vliv na přirozenou obranyschopnost organismu (imunitní systém) a působí jako antioxidant. Heřmánek se doporučuje pro udržení trávicího komfortu, má vliv na metabolismus tuků a napomáhá ke zdravé pokožce.

Více o účincích heřmánku pravého zde.

Použití: na přípravu čaje, výplachů, obkladů, koupelí a inhalaci

Příprava: Jednu čajovou lžičku sušených květů přelijeme 200–250 ml vroucí vody a necháme 15 min. odstát pod pokličkou. Poté scedíme a takto připravený čaj užíváme 3 × denně. Nálev připravujeme vždy čerstvý, neděláme si jej do zásoby na celý den vzhledem k těkajícím silicím.

Hmotnost: 70 g

 

VýrobceSalvia Paradise s.r.o.
SuperPotraviny, potravinyByliny, Čaje
Hmotnost0.07 kg
Související kategorie
Zaměření
Léčivé látky