Heřmánek

Heřmánek (Matricaria recutita) je léčivá voňavá bylinka, která se využívá v kosmetice, aromaterapii, léčitelství a homeopatii. Patří mezi nejoblíběnější a dlouho známou rostlinu s prakticky univerzálním účinkem. Heřmánek byl známý už ve starém Egyptě a antickém Římě. Můžeme se s ním setkat ve formě sušené bylinky, odvaru, tinkturě či kosmetice. Přidává se do koupelí a bylinkových polštářků. Heřmánek můžeme inhalovat nebo užívat v různých olejích a mastech. Vynikající je k léčbě zánětů, alergických reakci, žaludečních potížích či křečích a astmatu.

  • působí jako přírodní antibiotikum
  • zklidňuje a podporuje spánek
  • zlepšuje kvalitu vlasů (omývání odvarem)
08.02.2018
AWA herbs Heřmánek pravý květ 100g
Heřmánek můžeme pít jako čaj, aplikovat v podobě zábalů na vyrážky nebo jako oplachy například při zánětech spojivek. Heřmánek můžeme při bolestech zubů používat i jako kloktadlo.
20.03.2019
Směs esenciálních olejů roll-on Sladké sny! 10ml
Směs esenciálních olejů roll-on Sladké sny! jsou míchány ze 100% přírodních čistých éterických olejů Levandule, Heřmánek a Neroli v základním oleji Vitamínu E a ty jsou přizpůsobeny k dosažení cíleného efektu jako je například nastartování k aktivitě. Nahradí ranní kávu.
08.02.2018
AWA herbs Heřmánek pravý květ 50g
Heřmánek můžeme pít jako čaj, aplikovat v podobě zábalů na vyrážky nebo jako oplachy například při zánětech spojivek. Heřmánek můžeme při bolestech zubů používat i jako kloktadlo