Gotu kola nať 50g

-5 %
Gotu kola nať 50g
Gotu kola nať 50g
Gotu kola nať 50g
Gotu kola nať 50g
Běžná cena s DPH95,0 Kč
Ušetříte5,0 Kč 5 %
Vaše cena s DPH s DPH90,0 Kč
Vaše cena bez DPH bez DPH78,3 Kč
Skladem > 5 ks > 5 ks
Kódawa2746
VýrobceSalvia Paradise s.r.o.
Popis

Gotu kola (Pupečník asijský, Fo-ti-tieng, Centella asiatica, gotukola) je jedna z předních bylin čínské medicíny, která se poslední dobou těší stále se rozrůstající popularitě i v Evropě. Roste v horkých bažinatých oblastech Indie, Srí Lanky, Číny, ale také v Austrálii nebo Jižní Africe.

Gotu kola je významnou součástí indické Ájurvédy. Pupečník asijský známý také jako brahmi se podílí zejména na normálním činosti kognitivních funkcí (vyrovnávání činnosti transmiterů, chemických „poslíčků“ v mozku). Kognitivní funkce jsou zcela zásadní pro naše vnímání světa kolem nás. Mezi kognitivní funkce neboli poznávací funkce řadíme pamět, schopnost koncentrace a porozumění, vyjadřovací schopnosti či pohotové reakce závisící na rychlosti zpracování informací jež jsou nám předkládány. Právě pro schopnost udržovat kognitivní funkce je gotu kola vhodnou bylinou pro studenty, osoby s psychicky náročným povoláním vyžadují schopnost koncentrovat se, porozumět problému a rychle se rozhodovat. Nelze opomenout starší generaci, která je taktéž vhodnou skupinou pro pravidelné užívání gotu koly pro udržení svého mentálního zdraví co možná nejdéle.

Gotu kola pomáhá udržovat zdravé žíly. Dokáže pozitivně působit na  keloidní jizvy (přebujele zjizvená tkáň).  Napomáhá od pocitu tzv. těžkých nohou  a má celkově pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Dále lze gotu kolu využít na podporu zažívání jelikož  usnadňuje trávení.

Více o účincích gutu koly zde.

  • adaptogen - přírodní látka, které zlepšuje a zvyšuje schopnost organismu překonat únavové a stresové faktory, zvyšuje také odolnost, obranyschopnost, urychluje hojení a regeneraci, zpomaluje stárnutí, zlepšuje paměť

Použití: 1/2–1 lžičku sušiny přelijeme 250 ml vroucí vody a necháme 15–20 min louhovat, scedíme a pijeme., dochutíme  medem či jiným přírodním sladidlem.

Kontraindikace: Není vhodná pro těhotné a kojící ženy a děti do 3let.

Země původu: Indie

Hmotnost: 50 g

 

VýrobceSalvia Paradise s.r.o.
SuperPotraviny, potravinyAdaptogeny, Brainfood, Byliny, Čaje
Hmotnost0.05 kg
Související kategorie
Zaměření
Léčivé látky