Fazole mungo - semena na klíčení 50g

Fazole mungo - semena na klíčení 50g
Fazole mungo - semena na klíčení 50g
Fazole mungo - semena na klíčení 50g
Fazole mungo - semena na klíčení 50g
Vaše cena s DPH s DPH29,0 Kč
Vaše cena bez DPH bez DPH25,2 Kč
Skladem > 5 ks > 5 ks
Kódawa3485
VýrobceToraf
Popis

Fazole Mungo mají červeno-hnědá semena. Jsou ceněná v jejich zdravotních přínosech a taky v oblastech hubnutí. Mungo klíčky pomáhají v léčbě příznaků infekce močového měchýře a chrání před anémií.

  • Klíčky jsou velmi chutné, křupavé s mírně sladkou ořechovou příchutí. Perfektní pro každou asijskou kuchyni (doporučujeme s přidáním kari), mohou být přidány do všech druhů salátů, těstovin, rýže, zeleniny, a jako přísada nebo báze pro přípravu sladkých pokrmů.
  • Fazole Mungo jsou bohatým zdrojem minerálů, vitaminů (Vit. E, B2, B1, B6, B3) a lehce stravitelné bílkoviny, takže vegetariáni mohou používat fazole Mungo jako skvělou alternativu masa.

Skladování vyklíčených klíčků:  v chladničce, kde vydrží cca týden

Příprava v klíčící misce:

  1. Nejdříve semena propláchneme ve vodě pokojové teploty.
  2. Poté semínka přesypeme do čisté misky a zalijeme převařenou vodou o pokojové teplotě a semínka necháme "máčet" několik hodin (max. 10 hodin).
  3. Opět propláchneme a vložíme do misky. Také lze klíčit na vatě nebo v obyčejné misce.
  4. Nesmíme zapomenout klíčky pravidelně prolévat vodou (nejlépe 2-3 x denně). První klíčky vhodné ke konzumaci se začnou objevovat po 3 dnech.

Ke správnému klíčení je vhodná teplota (18-22 stupňů C) a denní světlo, nikdy neumisťujte misky s klíčky na přímé sluneční světlo!!! Klíčky můžeme konzumovat od velikosti 1 cm, nejlepší jsou klíčky 4-6 cm. Po vyklíčení lze klíčky skladovat v chladničce, kde vydrží cca týden.

Hmotnost: 50g

VýrobceToraf
SuperPotraviny, potravinyBrainfood, Energie a vitalita, Paleo strava, Posílení imunity, Pro sportovce, Pro vegany, Semínka, Semínka a ořechy, Semínka RAW
Superpotraviny seznamFazole
Hmotnost0.05 kg