Eukalyptus

Eukalyptus neboli blahovičník je aromatický keř a strom s jednoduchými lístky. Nejvyšší druhy dorůstají až 100 metrů. Převážná většina blahovičníků pochází z Austrálie. Tyto dřeviny mají mnohostranný význam. Patří mezi nejvysazovanější dřeviny v tropech a subtropech. Tyto plantáže jsou pro lidi zdrojem dřeva, celuĺózy, silic a paliva. Jsou používány k zalesňování a jako stínící okrasné dřeviny. Eukalyptus patří k tradičním léčivým rostlinám, které díky silicím má i výrazné protizánětlivé a antimikrobiální účinky.

15.03.2019
Esenciální olej Eukalyptus 10ml
Eukalyptový esenciální olej je koncentrovaná kapalina obsahující těkavé aromatické sloučeniny ze stromu Eucalyptus Globulus. Eukalyptový éterický olej je antibakteriální, dezinfekční a je analgetikem, získává se destilací párou.
08.02.2018
AWA herbs Eukalyptus list 50g
Eukalyptus má vynikající účinky na naše zdraví, podporuje procesy hojení a chrání nás proti vzniku viróz. Ale pozor! Eukalyptus je pouze pro vnější použití! Pro bolest v krku a bolavé dutiny je skvělá inhalace
08.02.2018
AWA herbs Eukalyptus list 100g
Eukalyptus má vynikající účinky na naše zdraví, podporuje procesy hojení a chrání nás proti vzniku viróz. Pro bolest v krku a bolavé dutiny je skvělá inhalace, při zánětech v ústech se doporučuje kloktadlo a při problémech s močovými cestami koupel. Využití eukalyptu je opravdu veliké.