Efektivní nápoje, které podporují snížení tělesné hmotnosti

Efektivní nápoje, které podporují snížení tělesné hmotnosti

Lidé často přemýšlejí o potravinách, které jim pomohou snížit hmotnost. Nemělo by se ale také zapomínat na nápoje, které jsou při hubnoucí dietě důležité. Nápoje mají tendenci mít méně kalorií než pevné potraviny, ale mohu také obsahovat unikátní sloučeniny a aktivní složky, které stimulují metabolismus, zlepšují trávení, potlačují hlad a dávají hormony do rovnováhy. Všechny tyto výsledky podporují naše cíle na snížení tělesné hmotnosti, aniž bysme museli vyměnit většinu své každodenní rutiny. 

  

Které efektivní nápoje to tedy jsou?

Mezi nejlepší nápoje pro hubnutí patří, zelený čaj, citrónov voda, kefír a grapefruitová šťáva, aj. Lidi, kteří hledají rychlé nápoje, které nám pomůžou při hubnoucím procesu bych také doporučila heřmánkový čaj, mléko bez tuku a černou kávu. 

 

Citrónová voda

Voda s citrónem je jedním z nejlepších nápojů na hubnutí, jelikož může pomoci potlačit hlad a udržet plný pocit. Nicméně přidání citronu do vody může také pomoci stimulovat metabolismus a lepší močení.

 

Zelený čaj

Snad nejslavnější nápoj na hubnutí. Flavonoidy a další antioxidanty v zeleném čaji jsou přímo spojeny se zvýšením rychlosti metabolismu. Kromě toho pomáhají také při snižování usazování tuků a regulaci hladiny inzulínu a cukru v krvi. Některé studie zjistily, že pití 1 – 2 šálků zeleného čaje nám může spálit dalších 100 kalorií každý den.

 

Grepový džus

Výzkum ukázal, že malá sklenice grepového džusu před každým jídlem nám pomůže snížit kalorie až o 25 %. Také pomáhá k lepšímu spalování.

  

Kefír

Tento fermentovaný mléčný nápoj se stává stále oblíbenějším, protože je spojen s rychlejším metabolizmem a spalováním tuků. To je kvůli koncetraci bílkovin, které v kefíru jsou. To může přispět ke zvýšení růstu svalové hmoty, a proto vyžaduje spalování více kalorií na podporu vývoje a udržování svalů.

 

Mléko bez tuku

Odstředěné mléko je při našem hubnoucím procesu velkým pomocníkem. Mléko poskytuje vysoké množství vápníku, což může urychlit rozklad tuku. Potlačuje také chuť k jídlu, a tím zabraňuje přejídání. Nápoje na snížení tělesné hmotnosti, jako je například mléko bez tuku, snižuje hladinu celkového příjmu tuku, na rozdíl od plnotučného mléka.

 

Černá káva

Přestože přebytek kávy může způsobit vysokou hladin kyselosti ve střevě a může  způsobit i závislost na kofeinu, dodává našemu tělu nepopiratelné zvýšení metabolismu. Nejen že zvyšuje rychlost spalování tuků, ale také působí jako prostředek k potlačení chuti k jídlu, pokud se snažíme snížit příjem kalorií.

 

Heřmánkový čaj

Některé z účinných látek v heřmánkovém čaji mohou stimulovat uvolňování žaludečních šťáv, které mohou urychlit trávení a zlepšit příjem živin. Nicméně tím, že urychlí trávicí proces, může také zvýšit rychlost metabolismu. Nelepší je, pít šálek čaje z heřmánku před každým jídlem nebo přímo před spaním, aby naše tělo mohlo spálit kalorie lépe.