Červený jetel sušený, květ 30g

-18 %
Červený jetel sušený, květ 30g
Červený jetel sušený, květ 30g
Červený jetel sušený, květ 30g
Běžná cena s DPH39,0 Kč
Ušetříte7,0 Kč 18 %
Vaše cena s DPH s DPH32,0 Kč
Vaše cena bez DPH bez DPH27,8 Kč
Skladem > 5 ks
Kódawa2700
VýrobceHARERA life
Záruka24 měsíců
Popis

Červený jetel, květy

Červený jetel je léčivá bylina, ze které se dělá chutný čajík. Bylinka je prověřena generaci a nemá vedlejší účinky. Červený jetel je dezinfekční, a proto se doporučuje pít odvar z červeného jetele pokud máme infekci v trávícím traktu, trpíme průjmem nebo zvracíme. Jetel je také skvělý pro detoxikaci organismu. Podporuje lymfatický systém a doporučuje se při revmatismu. Výborný je i pro diabetiky. Kombinace dezinfekčních a detoxikačních účinků je skvělá při léčbě angíny, nachlazení a chřipky. Červený jetel je opravdu skvělým pomocníkem pro vypuzování infekce a toxinů, které zatěžují naše tělo. Doporučuje se také používat při ekzémech, poranění kůže nebo vyrážkách, jelikož složení jetele pomáhá urychlovat hojení. Ideální je vytvořit si z odvaru jetele pleťovou vodu nebo přichystat přímo koupel.


Hormonální změny

Červený jetel je také velmi známý díky svým schopnostem zmírnit potíže při menopauze. Pokud budete čajík z jetele pít delší dobu na pravidelné bázi, znatelně se Vám uleví a tělo bude více vyrovnané. Jetel totiž skvěle působí na nespavost, pocity nevolnosti, návali apod. TIP NA ČAJ A ODVAR Z ČERVENÉHO JETELE

Připravíme si 2 lžíce sušeného květu a zalijeme je 0,5 l vroucí vodou. Necháme 5 minut odstát. Čaj pijeme teplý.

Pokud trpíme revmatismem, doporučuje se koupel v odvaru z jetele. Připravíme si teplou koupel, ve které vyluhujeme cca 2 hrsti květů z červeného jetele. Koupel se doporučuje maximálně 30 dní po sobě. Potom je vhodné, udělat si 10 dní pauzu.

 

Červený jetel nebo také jinak jetel luční je bylinka, kterou používali už i naši předci. Podle posledních studií bylo dokázáno, že červený jetel obsahuje fytoestrogeny, což jsou přírodní látky, které svojí strukturou připomínají ženské pohlavní hormony estrogeny. A toto je hlavní důvod, proč bývá červený jetel doporučován pro ženy, které mají potíže v období menopauzy. Fytoestrogeny jsou ve stravě jen zřídka a v malém množství. Můžeme je najít mimo červeného jetele i v sóji nebo lnu a čočce. Skvělé jsou i na osteoporózu a působí jako antioxidanty v našem těle.

 

Proč zrovna červený jetel?

Podle dostupných studií z roku 2003, které zjistili v univerzitní nemocnici ve Vídni, že fytosterony v červeném jeteli jsou nejúčinnější, jelikož obsahují 4 izoflavony, zatímco například sója jen 2. V bylině jsou obsažené také látky, které mají dezinfekční účinky. Proto se jetel doporučuje také při léčbě katarů (katar vzniká hromaděním hlenu v nose a krku, způsobené zánětem sliznic. Většinou se projeví při nachlazení nebo průduškovém kašli.) Vynikající je pro zmírnění obtíží při infekci trávícího traktu. Uvaření čaje z červeného jetele je perfektní při průjmech, zvracení a střevních kolikách. Jetel je také detoxikační bylina, která pomáhá odstraňovat toxiny v těle a čistit krev. Odvar z jetele působí blahodárně také na lymfatický systém. Jetel bychom měli pít i při nachlazení, chřipce a angíně. Jetel skvěle ničí původce infekcí a toxiny, což má za následek ulehčení léčby a zkrácení nemoci.

 

Hormonální změny, menopauza

Hormonální změny a menopauza jsou spojeny s návaly horka, nadměrným pocením, nevolnostmi, nespavostí a podrážděností. Pro zmírnění obtíží v tomto životním období bylo přímo ženy potvrzeno, že dlouhodobé a pravidelné pití čajů z červeného jetele nebo čajových směsí s jetelem pomáhají a ulevují. Mnohé ženy daleko lépe procházely stavy, které jsou s menopauzou spojeny.

 

Domácí sirup z jetele

Nasbíráme si litr květů jetele a zalijeme litrem vody. Květy povaříme na mírném ohni. Hrnec odstavíme a zakryjeme, necháme odstát a luhovat do druhého dne. Druhý den nálev přecedíme a vymačkáme. Vývar z jetele znovu přivedeme k varu a přidáme cca kilo třtinového cukru a citron nebo pomeranč, který je nakrájený na kolečka (i s kůrou). Vše povaříme 10 minut a scedíme. Jetelový sirup dáme do skleněných lahví a používáme. Vynikající je i na přelití palačinek nebo do svačinových směsí.

 

 Čaj nebo odvar z červeného jetele

Připravíme si 2 lžíce sušeného květu a zalijeme je 0,5 l vroucí vodou. Necháme 5 minut odstát. Čaj pijeme teplý. Pokud trpíme revmatismem, doporučuje se koupel v odvaru z jetele. Připravíme si teplou koupel, ve které vyluhujeme cca 2 hrsti květů z červeného jetele. Koupel se doporučuje maximálně 30 dní po sobě. Potom je vhodné, udělat si 10 dní pauzu.

 

Lymfatický systém – menopauza – menstruace – hormony – antioxidanty – dezinfekční účinky – detoxikace – trávení – střevní problémy – nachlazení – infekce.

 

 

VýrobceHARERA life
SuperPotraviny, potravinyByliny, Čaje
Hmotnost0.03 kg
Související kategorie:
Zaměrení:
Léčivé látky: