Česnek medvědí je jedna z nejznámějších rostlin z lidového lékařství. Od česneku setého se medvědí trochu liší a to jak účinky, tak složením. Medvědí česnek obsahuje silice a alicin.
Ginkgo biloga patří mezi superpotraviny, antioxidanty, elektrolyty a adaptogeny. Ginkgo biloba je zdrojem flavonoidů (quercetin, kempferol), terpenů, polyfenolů, vitamínů skupiny B, A, C, minerálů (draslíku, vápníku, hořčíku, fosforu, železa, titanu, měďi, manganu a selenu).
Voňatka citronová (lemon grass, citronela, Cymbopogon citratus) patří mezi exotické byliny (název má díky výraznému aroma, které dokonce výrazně převyšuje samotný citron) původem z jiho-východní Asie (Thajsko) a Ameriky, používá se na dochucení pokrmů a přípravu nápojů a čaje Asie.
Tedy byla používána ke konzervování masa, které se pak nekazilo. Antioxidačně-konzervační účinek je srovnatelný s průmyslovými konzervanty. Šalvěj lékařská vykazuje antiseptickou aktivitu.
Pampeliška roste na trávnících, mezích a loukách. Pampeliška je přínosná úplně celá. Dá se použít její květ, list i stvol. Vynikající jsou saláty z pampelišek, které jsou velmi účinné na játra. Někteří lidé baští i čerství stvol pampelišky a to po celou dobu jejího rozkvětu.
Koriandr přispívá k normální funkci trávicího systému – mírní plynatost, ovlivňuje chuť k jídlu. Má vliv na močové funkce, nervový systém a kardiovaskulární zdraví. Koriandr normalizuje hladinu cholesterolu, podporuje imunitní systém a působí jako antioxidant. Je doporučován pro udržení přirozeného zdraví pokožky.
Hloh obecný (Crataeus oxyacantha, „srdeční lék“) je menší strom – keř, dorůstající výšky 2–7 metrů, s trnitými větvičkami, Kvete v květnu až červnu bílými květy.
Hloh obecný (Crataeus oxyacantha, „srdeční lék“) je menší strom – keř, dorůstající výšky 2–7 metrů, s trnitými větvičkami, Kvete v květnu až červnu bílými květy.