AWA superfoods psyllium 500g

-15 %
AWA superfoods psyllium 500g
Běžná cena s DPH199 Kč
Ušetříte30 Kč 15 %
Vaše cena s DPH s DPH169 Kč
Vaše cena bez DPH bez DPH147 Kč
Skladem > 5 ks > 5 ks
Kódawa3387
VýrobceAWA superfoods
Popis

Jitrocel indický, latinsky označovaný Plantago ovata je rostlina s nenápadnými květy, krátkými listy porostlými  jemným chmýřím. Vyskytuje se hlavně v Indii, ale také v Íráku, Pákistánu a Austrálii. Přes 2 tisíce let používá Psyllium tradiční indická medicína – indická ajurvéda. Psyllium je stoprocentně přírodní, nenávyková rozpustná vláknina, vzniklá vyčištěním semen obalů Jitrocele indického. Neobsahuje barviva, konzervační látky ani chemické přísady., nemá žádnou energetickou hodnotu, je bezbarvá, bez chuti a zápachu.

Psyllium a jeho účinky:

 • Vláknina by měla tvořit základ naší stravy, aby nám mohla vytvářet ve střevech přirozené prostředí a mohla trávicí trakt zbavovat všech nepotřebných látek, vody a škodlivin. V dnešní době je všeobecně vlákniny ve stravě nedostatek, lidé čím dál častěji začínají trápit různé problémy způsobené přetížením organismu toxickými látkami, které nemají jak vyloučit
 • Psyllium je světově ověřený uznávaný doplněk stravy, který blahodárně působí na celý náš organismus. Lidé, kteří užívají Psyllium se díky pročisťujícím schopnostem Psyllia cítí celkově lépe.
 • Psyllium může již po několika dnech užívání navodit správnou hustotu stolice. V trávicím traktuzvětšuje Psyllium až 40 krát svůj objem. Po požití vzniklý gel pohlcuje nadbytečnou tekutinu a prostým bobtnáním – mechanickou silou jako píst – odsouvá z trávicího traktu škodlivé zplodiny.
 • Potenciální škodlivé látky jsou ve střevech absorbovány a snižuje se tak jejich kontakt se sliznicemi žaludku a
  střev.
 • Nabobtnáním Psyllia vzniká pocit „falešného zasycení“, zmenšuje se touhapo jídle, což je důležité při zdravém snižování nadváhy.
 • Každodenní zdravá stolice je základem čistoty organizmu a u všech bez výjimky důležitým kritériem pevného zdraví. 
  Kromě očištění organizmu může Psyllium pomáhat při problémech setuhou nebo řídkou stolicí, plynatosti, otocích, trudovitosti, alergii, astmatu, únavě,vnějšímu tlaku, migrénách, pakostnici a srdečních potížích. Jako prevence se osvědčilo tam, kde hrozí vznik žaludečních a dvanácterníkových vředů, střevních polypů, žlučových a močových kamenů, cévních problémů.

Psyllium, schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

 • Přispívá ke zvýšení objemu stolice
 • Normální funkce střevního traktu
 • Normální hladina cholesterolu v krvi - hladina lipidů
 • Normální funkce trávicího traktu a střev

Dávkování: 1 až 2 čajové lžičky vlákniny se rozmíchají ve vlažné vodě, čaji, šťávě, nebo jiné tekutině a nechají se 5 minut bobtnat. Poté se konzumuje a to ráno, nebo večer před jídlem

Skladování: sucho, temno do teploty 25°C

Hmotnost: 500g

VýrobceAWA superfoods
SuperPotraviny, potravinyByliny, Detoxikace organismu, Prášek, extrakt, Vláknina, Zažívání
Hmotnost0.5 kg
ZaměřeníDetoxikace, Cholesterol