AWA herbs Kontryhel sušený 100g

-21 %
AWA herbs Kontryhel sušený 100g
AWA herbs Kontryhel sušený 100g
AWA herbs Kontryhel sušený 100g
Běžná cena s DPH80,0 Kč
Ušetříte17,0 Kč 21 %
Vaše cena s DPH s DPH63,0 Kč
Vaše cena bez DPH bez DPH54,8 Kč
Skladem > 5 ks > 5 ks
Kódawa2647
VýrobceAWA herbs
Záruka24 měsíců
Popis

AWA herbs Kontryhel sušený

Působí na všechny ženské problémy včetně neplodnosti - posiluje ženské orgány (především dělohu), působí proti potratům a zvyšuje pravděpodobnost početí. Dále předchází menstruačním poruchám, tlumí menstruační bolesti a nadměrné krvácení, léčí zánětlivá onemocnění v podbřišku včetně zánětu vaječníků a výtoků. Po porodu zastavuje krvácení, podporuje tvorbu mléka a stahuje dělohu.

  • zde uvedené informace s výrobkem nesouvisí a mají pouze informativní charakter (chcete-li)

Doporučené užívání kontryhelu

Příprava čaje: jednu vrchovatě naplněnou lžíci dáme do 1/4 litru vody, spaříme a necháme chvíli vyluhovat.

Obklad: hrst čerstvých rostlinek umyjeme, rozdrtíme a pak přiložíme na bolavé místo.

Do koupele: 200 g sušených nebo i čerstvých bylinek, dáme je na noc do nádoby vyluhovat se studenou vodou, následující den vše zahřejeme a tekutinu přilejeme do koupele.

Kontryhel je bylina, které se využívá pro různé zdravotní problémy. Ale především je známá jako „ženská bylina“, která je úžasným pomocníkem právě pro ženské problémy. Bylinka dokáže pomoci ale i se svalovými křečemi, záněty, otoky, cukrovkou a zažívacími problémy. Kontryhel je skvělý také na vlasy a pleť.

Mezi hlavní léčivé účinky kontryhelu patří:

Menopauza

Kontryhel obsahuje kyselinu salicylovou, která je přírodním lékem proti bolesti. Proto se dle studií využívá k úlevě při příznacích menopauzy. Můžeme ho používat i jako prevenci, abychom si ulehčili období přechodu. Je vhodný také při psychických potížích, které jsou s menopauzou spojené.

Menstruace

Kontryhel reguluje bolestivou menstruaci, stimuluje prokrvení dělohy a pánve. Bylinu mohou používat POUZE ženy, které NEJSOU těhotné! Jelikož kontryhel pomáhá ženám, kterým se menstruace nedostavila. U těhotných žen by to mohlo mít velmi špatný následek! Takže opatrně a v těhotenství nepoužívat!

Otěhotnění

Bylinka je už po dlouhá staletí používána na různé gynekologické problémy. Dřív se říkávalo, že kontryhel má mateřské a ženské poslání. Díky svému složení je kontryhel opravdu bezvadným pomocníkem pro posílení pohlavních orgánů. Také zpevňuje podbřišek a tím pádem pomáhá i zlepšit stav dělohy celkově. Toto kladné prostředí tedy zvyšuje šance pro to, abychom mohly otěhotnět.

I přes tyto krásné a letité zkušenosti se určitě doporučuje, při těhotenství prokonzultovat užívání kontryhelu s lékařem. Někteří ho totiž v těhotenství povolí a jiní zakazují. Po porodu však je kontryhel opět vítaný 🙂 Pomáhá totiž zpevnit děložní svalstvo. Bylina je skvělá také pro podporu kvalitního mateřského mléka.

Krásná pleť

Pokud máme problémy s akné, řeznými ranami nebo vyrážkou, je kontryhel to správné řešení! Kontryhel je také pomocníkem při bodnutí hmyzem. Dokáže léčit i ekzém a má anti-aging vlastnosti. Zkuste si domácí odvar z kontryhelu. Kontryhel obsahuje hodně antioxidantů, které jsou skvělé pro ochranu buněk. Bylina nám zajistí méně vrásek a také mladistvější pleť. Díky svému složení, je kontryhel perfektní pro výrobu pleťové vody nebo mléka.

Krásné vlasy

Bylinka obsahuje antioxidanty, které jsou velkým pomocníkem pro pokožku hlavy – redukují zdravé buňky. Tento proces pomáhá uvolňovat radikály, které vedou k přirozenému růstu vlasových folikul. Pokud chceme své vlásky oživit, dodat jim sílu nebo co nejdéle zachovat jejich barvu, doporučuje se pít kontryhel jako čaj nebo používat vlasové tonikum z kontryhelu.

Myomy

Děložní myomy jsou nezhoubné nádory, které vyrůstají z děložní stěny. Produkty, které jsou vyrobené z extraktu kontryhelu, jsou pro tyto potíže velkým bylinkovým pomocníkem. Díky kyselině salicylové jsou zmírňovány bolesti. Pokud budeme bylinku užívat pravidelně, může nám pomoci při těchto problémech.

Výtok

Pokud ženy trpí na poševní výtok, doporučuje se koupel z kontryhelu. Je možné si do kontryhelu v podobě tinktury namočit tampon a zavést. Je to velmi dobrý pomocník při kvasinkových a bakteriálních onemocněních.

Zažívací potíže

Kontryhel je skvělý při zažívacích potížích a to hlavně pro osoby s diabetem. Díky kyselině salicylové, která je v kontryhelu, dokáže tato bylina zmírnit bolesti v žaludku a i křeče, které jsou s trávením spojené. Je pomocníkem proti průjmu a překrvení jater. Pokud bychom užívali čaj z kontryhelu 4-5x denně, zmírní příznaky gastroenteritidy (zánět trávící soustavy, který postihuje žaludek a tenké střevo).

Hubnutí

V arabských zemích se tato bylina používá po celá staletí právě na hubnutí. Kontryhel totiž pozitivně pomáhá, aby naše váha přirozeně ubývala. Potvrdilo se, že bylina pomáhá zvyšovat bazální metabolismus, který indikuje právě zvýšené spalování tuků.

Trpíte zadržováním vody v těle? Kontryhel je to pravé! V této situaci se doporučuje pít 2 šálky čaje denně a to po dobu cca 10 – 15 dní. Pokud budeme chtít v kůře pokračovat, musíme si mezi dalším intervalem nechat alespoň 3týdny přestávku.

Zlepšení spánku

Nemůžete usnout? Špatně spíte? Vyzkoušeli jste už kontryhel? U lidí, kteří trpí nespavostí, bývá velmi často používán kontryhel jako pomůcka pro navození spánku. Je dokázáno, že bylinka v sobě má látky, které snižují stresové inhibitory, a tím pádem eliminuje příčiny nespavosti.

Jak a v jaké formě se kontryhel používá?

Můžeme na něj narazit jako na sypanou bylinku, kapalný extrakt nebo olej. Přípravek by neměly používat děti, těhotné ženy nebo lidé, kteří mají rakovinu. Je dobré se vždy pro jistoto poradit s lékařem. Pokud si chystáme bylinkový čaj, zalijeme 1 polévkovou lžíci vařící vodou a necháme 15minut luhovat. Pokud bychom chtěli bylinku používat jako lék, doporučuje se čaj pít 20 dní. Na bolestivou menstruaci si vyluhujeme 30 g v 1 litru vody a popíjíme 3x denně. Bolesti by tak měly ustoupit.

Pozor!

Lékaři však říkají, že by kontryhel neměli užívat lidi, kteří mají problémy s krví (např.: sraženiny), mají vysoký krevní tlak, trpí chudokrevností atp. Pokud se chystáte na chirurgický zákrok, nedoporučuje se pít kontryhel! A to minimálně 2 týdny před zákrokem.

 Menstruace – menopauza – výtok – péče o pleť – zažívací potíže – hubnutí – myomy – endometrióza – zlepšení spánku – krásné vlasy – otěhotnění – těhotenství.

Skladování: suché a temné místo, do teploty 25 °C

Hmotnost: 100 g

 

 

VýrobceAWA herbs
SuperPotraviny, potravinyByliny, Čaje
Hmotnost0.1 kg